Francuzi će biti dodatno oslabljeni na Mundobasketu u Kini.
Francuski reprezentativac Andrijen Moerman neće zaigrati na predstojećem Svetskom prvenstvu u Kini zbog povrede.
Kako navode francuski mediji, 31.godišnji krilni centar je osećao bolove u Ahilovoj tetivi pred prijateljsku utakmicu sa Brazilom. Ova povreda ga prati već godinama. Pored Moermana ni Tom Ertel neće biti na raspolaganju ‘Trikolorima’.
Andru Albisi, Nikola Batum, Nando De Kolo, Evan Furnije, Rudi Gober, Luj Labejri, Pol Lakomb, Matijas Lesor, Timoti Luvavu-Kabaro, Amat Mbaje, Frank Ntilikina, Eli Okobo, Vensan Porje i Aksel Tupan su 14 preostalih igrača na koje računa selektor Vensan Kole.
Francuska je u grupi G sa Nemačkom, Jordanom i Domikanskom republikom.
Autor – Lazar Kuzmanović
Aleksa Avramović napustio je parket u meču sa Turskom!
Bek Orlova meč je otvorio u svom prepoznatljivom ritmu, doneo energiju na parketu ali je u jednom momentu morao da napusti igru i to sam. Avramović je dobio udarac u glavu, tačnije u nos i direktno nakon toga otišao u svlačionicu.
— Steve Rogers (@BelgradeEagle) September 3, 2025
Njegov izostanak dodatno komplikuje posao selektoru Svetislavu Pešiću, jer je Avramović važio za ključnog defanzivnog igrača i pokretača tranzicije.
Podsetimo, Srbija je već oslabljena izostankom Bogdana Bogdanovića, kao i Tristana Vukčevića, pa je svaka nova povreda ogroman teret za tim. Trenutno se očekuje podatak da li će se Aleksa Avramović vratiti u igru u drugom poluvremenu.
Srbija trenutno vodi protiv selekcije Turske nakon prve dve četvrtine rezultatom 46:49. Ove dve ekipe se bore za prvo mesto u grupi A.
Aleksa Avramovic, WHAT A PLAYER he is #EuroBasket x @KSSrbije pic.twitter.com/ZXW6JTrI7T
— FIBA EuroBasket (@EuroBasket) September 3, 2025