Evroliga

EVROLIGA: Real prvi učesnik fajnal-fora!

Objavljeno: 23.04.19 u 22:57

Kako i dolikuje, u stilu aktuelnog prvaka Evrope.

Real Madrid je i treći put savladao u seriji Panatinaikos u isto toliko utakmica, večeras je rezultat bio 89:82.

Minut promašaja i bez poena otvorio je utakmicu, da bi u 4. minutu prvog kvartala Real stigao do prve osetnije prednosti. Nakon pogotka Entonija Rendolfa tada je bilo 12:4 za goste. Vratio se Panatinaikos serijom od sedam uzastopnih poena i poveo 16:14 nakon čega se igrao egal sve do pogotka Džefri Tejlora na 43 sekunde do kraja prve četvrtine za plus pet.

Mučili su se Grci i na startu druge četvrtine, bilo im je potrebno dva minuta da ubace loptu u koš, a Madriđani su bili na pragu dvocifrenog plusa. A onda su se upalili motori Panatinaikosa koji su prouzrokovali odličnu seriju od 11:0 za preokret. Na poluvremenu Pao je imao prednost od pet poena.

Međutim, drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Madriđanima. Tokom treće četvrtine je Real vratio prednost, a u četvrtoj ubacio 31 poen za pobedu i plasman na fajnal for.