0

SERIJA A: Juve gazi bez pardona, novi gol Ronalda (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.19 u 22:54

U prvoj utakmici 24. kola Serije A, Juventus je na svom terenu deklasirao kandidata za drugu ligu Frosinone 3:0 (2:0).

Dajte pehar ‘staroj dami’ pa neka se okrene Ligi šampiona. Jasno je već sada 14 kola pre kraja da je Juventus novi šampion Italije, samo se postavlja pitanje na koliko golova će se zaustaviti Kristijano Ronaldo.

Nova žrtva najtrofejnijeg italijanskog kluba bio je slabašni Frosinone. Da će ovo biti igra mačke i miša bilo je jasno već u šestom minutu, poigrao se Ronaldo sa odbranom rivala, a kada je izgubio ravnotežu i krenuo da padne loptu je dodao do Dibala, a Argentinac je sa preko 20 metara poslao ‘bombu’ u gol – 1:0.

Sledeću šansu za Juventus videli smo u 17. minutu i to je bio novi gol. Posle kornera sa desne strane Kedira je pogodio prečku, lopta se odbila do Bonućija, a iskusni štoper je zakucao u gol – 2:0. Do kraja prvog dela igre pokušao je i Ronaldo, ali je zamalo bio neprecizan.

Portugalac je gol postigao u 63. minutu, bio je to dobar napad ‘stare dame’, Mandžukić je uposlio Ronalda, a ovaj pogodio za 3:0 i svoj 19 gol čime je umakao Kvaljareli i Zapati na listi strelaca.

Juventus je ubedljivo prvi u Kalču sa 66 osvojenih bodova, 14 više od Napolija, s tim da tim sa juga Italije ima meč manje.