0

SERIJA A: Lacio zakoračio ka Ligi šampiona, Frozinone sve bliži Seriji B

Objavljeno: 04.02.19 u 20:59

Lacio je u meču 22. kola Serije A sa 1:0 savladao Frozinone i tako napravio korak ka plasmanu u Ligu Evrope.

Tim iz prestonice Italije poražen je na dva prethodna meča, a danas su nastupili bez suspendovanog Sergeja Milinković Savića.

I veliko je pitanje da li bi došli do pobede danas, da sudija Fabri nije preinačio odluku o dosuđenom penalu za Frozinone u 26. minutu nakon konstultacija sa VAR-om.

No, u sam smiraj poluvremena Lacio je preko Kaiseda stigao do pogotka i prednosti, koju su uz malo muka uspeli da sačuvaju do kraja.

Ovom pobedom Lacio je pretekao Atalantu na šestom mestu, dok trećeplasirani Inter Lacijalima „beži“ šest bodova. Frozinone je ovim porazom pao na četiri boda minusa u odnosu na Bolonju.