Evrokup

EVROKUP: Cedevita velikim porazom završila takmičenje

Objavljeno: 23.01.19 u 22:00

Zagrepčani su doživeli ubedljiv poraz na svom parketu za kraj.

Od njih je bolja bila ekipa Uniksa iz Kazanja koja je slavila rezultatom 83:100.

Košarkaši koje se klupe predvodi Slaven Rimac doživeli su i četvrti poraz u Top 16 fazi i time i zvanično okončali učešće. Od samog starta gosti su želeli da po drugi put savladaju Zagrepčane, koji nisu imali rešenja za njih u Domu sportova.

Ekipa Uniksa je krajem druge i tokom treće četvrtine stigla do maksimalne razlike od 22 poena, dok su domaći u poslednjem periodu uspeli da razliku spusten a sedam poena, ali ne više od toga. Nakon toga ekipa iz Kazanja ponovo preuzima kotrolu i rutinski utakmicu privodi kraju.

Evgeni Koleškov je predvodio ekipu Uniksa do pobede sa 20 poena, dok je Melvin Edim ubacio 18. U sastavu Cedevite Kuk je nanizao 18 poena.

Ranije danas Lokomotiva je u Kubanu savladala Ulm rezultatom 88:76. U pobedničkom sastavu Dorel Rajt je ubacio 20 poena, dok je naš Dragan Apić na debiju u ovom takmičenju za skoro 11 minuta zabeležio sedam pobeda, dva skoka i dodavanje, a u poražnoj ekipi Grin je postigao 16, Tompson 13 i Evans 12.

Pobedu je na svom parketu upisala i ekipa Andore nad Zenitom. Ponovo je sjajnu partiju pružio Dilan Enis koji je upisao 20 poena, koliko je imao i Voker uz sedam skokova. U poraženom sastavu je Kodi Miler upisao 19 poena, dok je naš Marko Simonović zabeležio šest poena i tri skoka.