0

FOTO screenshot

PRIMERA: Velika borba na ‘Ramon Sančez Pishuanu’, ali ništa nije razdvojilo Sevilju i Atletiko

Objavljeno: 06.01.19 u 18:08

U derbi meču 18. kola španske Primere Sevilja i Atletiko Madrid su remizirali rezultatom 1:1 (1:1).

U meču u kom su se sastala dva prva pratioca lidera na tabeli, Sevilja je ta koja će ima više za čim za žali. Jer šanse koje je stvarao u drugom poluvremenu, uz bravure Ben Jedera, jesu one za kojima će žaliti navijači na ‘Pishuanu’.

Upravo je Ben Jeder i bio strelac gola za Sevilju kojim je povela u 37. minutu, ali su domaći navijači brzo splasnuli, jer je Antoan Grizman poravnao rezultat u poslednjem minutu prvog dela meča.

U drugom poluvremenu gledali smo opreznu igru oba tima, ali je tu prednjačio tim Dijega Simeonea, dok Sevilja nije želela previše da čeka, već je želela da posle 18. kola bude ispred Atletiko Madrida na tabeli.

Zato su se nizale opasne situacije pred golom Oblaka, a koje je uglavnom kreirao Ben Jeder, Navas ili  Sarabija. Međutim, izostala je realizacija.

Imao je i Atletiko svoje prilike u završnici meča, ali je Grizman u ključnim momentima birao loša rešenja i nije uspeo da po drugi put zatrese mrežu domaćina.

Sevilja je ostala treća sa 33, a Atletiko drugi na tabeli sa 35 bodova, dok bi Barselona eventualnom pobedom nad Hetafeom u predgrađu Madrida večeras mogla da ima 40 osvojenih bodova.