SERIJA A: Kijeza ‘slomio’ Milan, Napoli jedva protiv SPAL-a

Objavljeno: 22.12.18 u 17:14

Šest utakmica odigrano je danas, kada je u pitanju šampionat Italije.

Milan je poražen od Fjorentine, Sampdorija, Đenova i SPAL su slavili, a ostala dva meča okončana su bez pobednika.

Ekipa Milana nije uspela da opravda ulogu favorita protiv Fjorentine, kojoj u poslednje vreme ‘ne cvetaju ruže’. Na ‘San Siru’ nije viđen preterano lep fudbal, a Federiko Kijeza je sjajnim pogotkom sa 25 doneo tri boda ljubičastima.

Napoli nije imao lak posao protiv ekipe SPAL-a, ali je na kraju stigao do tri boda. U prvom delu meča Rog je imao priliku da zatrese mrežu, što im nije pošlo za nogom, a onda je Insinjeu poništen gol zbog ofsajda. Pred sam kraj prvog dela, Mertens je dobro ubacio loptu iz ugla, a najbolji u skoku bio je Albiol, te je postigao gol vredan tri boda.

Najinteresantnije bilo je u Empoliju, gde je istoimena ekipa dočekala Sampdoriju. Na tom meču viđeno je dosta preokreta, a Paskval dovodi sa bele tačke domaće do vođstva. Ramirez je u 41. minutu poravnao rezultat. Gosti dolaze i do preokreta u 69. minutu, a strelac je bio Kvaljarela. Izjednačenje Empoliju doneo je Kaputa u 79. minutu. Konačan rezultat sa postignuta dva gola i nova tri boda donosi Kaprari, golovima u 87. i 92. minutu.

Đenova je na svom terenu u veoma zanimljvoj utakmici stigla do pobede. Domaću su rezultatom 3:1 salvadali Atalantu, a drugi gol za goste postigao je Darko Lazović. Utakmica između Sasula i Torina okončana je rezultatom 1:1.