Košarka

NBA: Ni dabl-dabl Jokića nije pomogao Nagetsima, Sakramento do 13. pobede uz dobre role Srba (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.18 u 09:19

Noćas su na terenima najjače košarkaške lige na planeti bila trojica srpskih igrača.

Jokićev Denver je izgubio od Šarlota sa 113:107, dok je Sakramento rezultatom 129:110 porazio Klivlend.

Nagetsi su svega jednu deonicu bili ravnopravan rival Hornetsima, i to prvu kada se igrao egal. Već od starta druge krenula je serija Šarlota i prednost koju ta ekipa nije ispuštala do kraja utakmice. Pred poluvreme bilo je i maksimalnih plus 16, a jedino je u finišu trećeg kvartala Denver mogao do izjednačenja nakon serije poena. Kada su Hornetsi uspeli da odbiju taj napad, na kraju su i slavili.

Nikola Jokić je bio među najboljima u Denveru, upisao je novi dabl-dabl sa 16 poena i 11 skokova.

(Izvor: YouTube/House of highlights)

Slična situacija bila je u duelu Sakramenta i Klivlenda. Kingsi su lako slavili uz raspoloženog Dierona Foksa, a samo u dva navrata je na kratko prednost bila na strani rivala. Sredinom i krajem druge četvrtine. Međutim Sakramento je znatno bolje zaigrao u drugom poluvremenu u kom je ubacio 63 poena i u jednom momentu imao čak i plus 25.

Bogdan Bogdanović ni večeras nije bio starter, a za 23 minuta je imao 15 poena i po četiri skoka i asistencije. U startnoj postavio je bio Nemanja Bjelica koji je utakmicu završio sa 13 poena i četiri skoka.

(Izvor: YouTube/MLG Highlights)

Denver – Šarlot 107:113
Filadelfija – Detroit 117:111
Indijana – Orlando 112:90
Toronto – Bruklin 105:106
Sakramento – Klivlend 129:110
Oklahoma – Čikago 112:114
Memfis – Nju Orleans 107:103