0

PREMIJER LIGA: Totenhem vlada Londonom – Kejn, Ali i Son srušili Čelsi (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.18 u 20:36

Fudbaleri Totenhema slavili su na svom terenu u londonskom derbiju.

Oni su sa 3:1 savladali ekipu koju sa klupe predvodi italijanski stručnjak Mauricijo Sari, u sklopu 13. kola Premijer lige Engleske.

Do vođstva domaći tim dolazi veoma rano, u 8. minutu utakmice. Nakon asistencije Eriksena sa desne strane najbolji u skoku bio je Dele Ali, koji je tako doneo vođstvo svom timu. Prednost ekipe Maurisija Poketina duplirao je u 16. minutu igre Hari Kejn. Napadač engleske reprezentacije primio je loptu na oko 20 metara od gola Arizabalage, te je iskorstio momenat kada je ovaj bio markiran i savldao ga, a popularni Kepa loptu je samo ispratio pogledom.

I pored velike prednosti iz prvog poluvremena i u drugom su igrači Totenhema nastavili da napadaju. Treći gol za domaći tim nakon sjajanog prodora po desnoj strani delo je Sona u 55. minutu igre. Počasni pogodak za goste na ovj utakmici postigao je napadač Olivije Žiru na asistenciju Aspilikuete, pet minuta pre kraja meča.

Nakon ovog duela Totenhem je prestigao Čelsi i nalazi se na trećoj poziciji na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dok ‘plavci’ imaju dva manje i nalaze se na pozicji ispod njih.