5

Fudbal Super League Season 2018-2019 Cukaricki v Partizan Beograd, 30.10.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

SLS: Nastavlja se kriza, Mudrinski ostavio Partizan bez pobede!

Objavljeno: 31.10.18 u 18:32

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Čukaričkim u meču 14. kola Superlige na stadionu na Banovom brdu, 1:1.

Partizan je već u 4. minutu poveo kada je Gomeš uposlio Enakea na ivici peterca, a Rumun iskosa sa desne strane lepo pogodio suprotni ugao Belića za 1:0.

U 16. minutu Jankovićev šut is slobodnog udarca Belić je uspeo da skrene ka prečki, minut kasnije imao je Enake još jednu priliku, ali je ovog puta lopta otišla pored stative.

Probao je i Pantić u 26, no Belić je dobro postavljen i lako zastavio šut, a Čukarički je jedini put pripretio u 40. minutu, kada je prebacio gol crno-belih.

Fudbal Super League Season 2018-2019
Cukaricki v Partizan
Beograd, 30.10.2018.

Početak drugog dela doneo je nešto bolji domaći tim, Bogosavac je zadavao dosta muka Partizanu, ali šanse nije bilo do 56. minuta, kada je sa druge strane Enake pronašao Gomeša, a on lepim udarcem pogodio prečku.

Bogosavac je ponovo bio u poziciji da uposli saigrače, pronašao je Stojanovića, ali je volej otišao preko gola.

Mogao je opet Enake do gola, ali je u 78. ponovo bio neprecizan.

Sa druge strane, u 82. minutu rezervisti Veličković i Mudrinski uspeli su da prevare odbranu Partizana, pa je nekadašnji špic Crvene zvezde lako sa par metara zatresao mrežu Stojkovića.

Mogla je Čuka i do pobede, ali je Stojković u tri navrata zaustavio pokušaje Bogosavca, Mudrinskog i Veličkovića.

Sa druge strane, i Gomeš je imao dobru priliku, ali je iz dobre situacije njegov šut ipak izblokiran.

Čukarički – Partizan 1:1 (0:1)
(Mudrinski 82 – Enake 4)

Beograd – Stadion: na Banovom brdu. Gledalaca: *. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Pomoćnici: Srđan Milutinović (Niš) i Miloš Miškeljin (Beograd). Žuti kartoni: Stojanović, Bogosavac (Čukarički), Pantić (Partizan).

ČUKARIČKI: Belić, Docić, M. Stevanović, Tedić (od 62. Mudrinski), Bojić, Kajević (od 70. Vidosavljević), Puškarić (od 58. Veličković), Stojanović, Bogosavac, Đorđević, Šapić. Trener: Simo Krunić.

PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević, Zdjelar (od 86. Ivanović), Enake (od 84. Nikolić), Zakarić, Janković, Pantić (od 73. Smiljanić), Gomeš. Trener: Zoran Mirković.

Superliga, 14. kolo

Dinamo (Vr) – Proleter (NS) 2:4
(Dimitrov 13, 90 – Čolović 4. jedanaesterac, 71. jedanaesterac, Mirosavljev 84, 89)

Spartak – Zemun 2:2
(Milošević 26, Denković 40 – Somaeb 55, 72)

Voždovac – Rad 2:0