Fudbaleri Barselone izašli su kao pobednici iz 177. po redu ‘El Klasika’.
Trener ekipe iz Katalonije, Ernesto Valverde potpuno je nadigrao svog kolegu na klupi ‘kraljeva’, a nakon meča izjavio je da ga razume.
Ekipa Barselona u jednom od najvećih derbija u Evropi slavila je ubedljivim rezultatom, 5:1, uz tri pogotka Lusia Suareza, a u timu Barselone nije bilo prve zvezde, Lea Mesija.
– Znam kako je biti u teškoj situaciji, kada rezultati nikako da dođu. Svi se odmah koncentrišu na trenera, tako to ide u fudbalu. Uveren sam da bi i meni bilo teško da sam na njegovom mestu. Ono što se dešava treneru Lopetegiju moglo bi i meni da se desi za tri nedelje, na primer. Tako to ide sa trenerima, a ja Đulenu želim sve najbolje, rekao je nakon meča Valverde, pa dodao:
– Neću ulaziti u to da li je zaslužio da bude otpušten ili ne. Ja ne volim da vidim da treneri dobijaju otkaze , bio to Lopetegi, trener Ueske, Granade ili, naravno, Barselone.
Novinare je i zanimalo da li trener Barselone smatra da je sada načinjen veliki korak ka odbrani naslova prvaka.
– Naravno da ništa nije odlučeno, tek je deseto kolo. Čekaju nas tri meča svake nedelje, nekada će sve proći kako želimo, a biće i situacija u kojima nećemo pobediti. Kada pobedimo sve je dobro, a kada ne, to je katastrofa. Moramo uvek da budemo mirni, zaključio je on.