0

PREMIJER LIGA: ‘Tobdžije’ rafalnom paljbom po Fulamu u londonskom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 07.10.18 u 14:49

Arsenal je odigrao izuzetan meč na ‘Krejven Kotidžu’ i ubedljivo trijumfovao protiv Fulama rezultatom 5:1 (1:1).

Londonski derbi vrlo često je donosio pregršt golova, a tako je bilo i ovog puta. Ali, na žalost Slaviše Jokanovića i Aleksandra Mitrovića mnogo više lopti završilo je u mreži njihovog tima, a ni srpski napadač nije uspeo da nastavi golgetesku seriju.

Arsenal je domaće načeo u 29. minutu, posle akcije po levoj strani i odličnog okreta i realizacije Aleksandra Lakazeta. Golman Fulama nije imao nikakvu šansu.

Međutim, odgovog domaćih stigao je u sam smiraj prvog poluvremena. Odličnu akciju izveli su Vijeto i Andre Širle koji ju je završio na efektan način lobujući Lenoa.

Ali, to je bilo sve od domaćih na ovom meču. U drugom poluvremenu gledali smo kaznenu ekspediciju ‘tobdžija’. Demonstrirali su silu sa četiri gola, a novo vođstvo doneo je ponovo Lakazet u 49. minutu.

Od tog momenta, tim Unaija Emerija je lomio rivala golovima Ramzija u 67. Obamejanga u 79. i prvom minutu nadoknade za konačnih više nego ubedljivih 5:1.