0

SERIJA A: Inter konačno vezao dve pobede i hita ka vrhu

Objavljeno: 25.09.18 u 22:57

U prvom meču vanrednog 6. kola italijanske Serije A Inter je na ’Đuzepe Meaci’ savladao Fiorentinu rezultatom 2:1 (1:0).

Nakon nešto sporijeg početka sezone, pa i šokantnog poraza od Parme na svom terenu u četvrtom kolu, ‘nero-azuri’ su uspeli posle Sampdorije da sruše i Fiorentinu.

U ‘gradu mode’ prvi gol postigao je Mauro Ikardi, i to sa ‘bele tačke’ u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Međutim, već posle osam minuta igre u nastavku mlada nada italijanskog fudbala Federiko Kijeza je poravnao rezultat i uneo neizvesnost u završnicu susreta.

I onda je došao 77. minut i odlučujući gol D’Ambrozija, na asistenciju strelca prvog gola i najboljeg igrača Maura Ikardija.

Valja istaći da je u gostujućem timu Nikola Milenković odigrao ceo meč, a Dušan Vlahović je na terenu bio od 84. minuta kada je zamenio Benasija.