Fudbal Katar 2022
16:30 06.07.2018.

PUTIN: Mondijal je pomogao da se sruše predrasude o Rusiji

FOTO: realclear.com

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je Svetsko fudbalsko prvenstvo pomoglo da se sruše predrasude o Rusiji i da je taj turnir pokazao da su svi dobrodošli u toj zemlji.

Putin je danas organizovao prijem u Kremlju za predsednika Međunarodne fudbalske federacije Đanija Infantina i velikane svetskog fudbala medju kojima su Marko van Basten, Lotar Mateus i Dijego Forlan.

– Ljudi su videli da je Rusija gostoljubiva zemlja i da su svi dobrodošli – rekao je Putin.

On je dodao da su se mnoge negativne predrasude o Rusiji ‘jednostavno srušile’ tokom turnira. Predsednik FIFA Đani Infantino rekao je da su se ‘svi zaljubili u Rusiju’ i da je turnir dobro organizovan.

– Ovde smo već neko vreme i otkrili smo zemlju koju ne poznajemo. Kada smo došli ovde i videli ljude na ulicama i neverovatnu lepotu Moskve… To pokazuje da svi strahovi koje su neki pokušavali da unesu vezano za Mundijal, ne samo da se nisu ostvarili već je sve potpuno suprotno – rekao je Infantino i kao primer naveo ‘nasmejane policajce na Crvenom trgu’.

– Ovo je nova slika Rusije i osećam se kao dete u prodavnici igračaka – dodao je predsednik FIFA.

Svetsko prvenstvo održava se u Rusiji posle godina visokih tenizija između te zemlje i Zapada. Nevladine organizacije pozvale su na bojkot Mondijala u Rusiji, zbog navodnog nepoštovanja ljudskih prava u toj zemlji.

0
0

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...