0
ATP

BRAVO, NOLE: Đoković razbio Verdaska za četvrtfinale!

Objavljeno: 03.06.18 u 19:41

Novak Đoković je pobedom nad Fernandom Verdaskom od 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) stigao do plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa.

Đokoviće je priliku da se bori za polufinale obezbedio nakon dva sata i 25 minuta igre, mada početak nije slutio da će susret biti okončan tako brzo.

Naime, prva tri gema trajala su pola sata, ali uprkos velikoj borbi nije bilo brejka.

Ali jeste u četvrtom, kada je Novak uspeo da oduzme servis Špancu i potom lako sačuva svoj servis za 1:0.

U drugom setu Đoković prvi stiže do brejka na samom početku, ali Verdasko odgovara i izjednačava na 3:3. No, ponovo je Novak sjajno odgovorio, došao do novog brejka za 4:3, a zatim posle propuštene šanse da pri rezultatu 5:3 reši pitanje drugog seta, nije propustio šansu u narednom gemu.

U trećem setu Novak je ponovo otvorio igru brejkom, nadovezao se još jednim u petom gemu, i praktično samo finiširao susret.

Četvrtfinale donosi meč protiv Marka Ćekinata iz Italije, koji je sa 3:1 savladao Davida Gofana.