0

SERIJA A: Kulabli ‘potpisao’ Juventusov ‘Skudeto’, ‘Čolito’ samo izvršio egzekuciju

Objavljeno: 29.04.18 u 20:27

Ako je i bilo pitanje da li će Napoli, nakon pobede nad Juventusom protekle nedelje, uspeti da ostane u trci za „Skudeto“, današnji duel na „Artemio Frankiju“ protiv Fiorentine dao je odgovor na njega – titula odlazi/ostaje u Torinu, Fiorentina – Napoli 3:0.

Susret, inače odigran pred više od 10.000 navijača Napolija na stadionu u Firenci, ravnopravan je bio samo osam minuta.

Tada je Simeone napravio prvi od svoja četiri sudbonosna poteza na večerašnjem duelu, pobegao Kulabliju, koji je odlučio da napadača „Viole“ sruši kao poslednji igrač odbrrane.

Iako je prvobitno dosuđen penal, pa je posle VAR-a promenjena odluka i faul je „izmešten“ van kaznenog prostora, za Kulablija nije bilo spasa – put u svlačionicu označio je i početak kraja šampionskih ambicija Fiorentine.

Dok je u situaciji sa golom minusa i 11 igrača na terenu u naredna 82 minuta i bilo šanse za preokret, nakon izlaska Kulablija Napoliju je bilo potrebno čudo kako bi izbegao katastrofu.

Ali, Simeone nije bio spreman na kompromise, pa je u 34. pogodio za 1:0 nakon kontra napada.

Postojala je bar minimalna nada do 62. minuta, kada je Albiol igrao rukom, ali bez penala. No, ne i bez kazne, pošto je sjajni Simeone odmah zatim povećao na 2:0.

A onda je kao šlag na torti u poslednjim momentima meča zacementirao pobedu svog tima trećim golom.

Do kraja su ostala tri kola, Juventus ima četiri boda više.

Matematički, šansa postoji. Realno gledano? Teško je poverovati da Napoli može da se vrati „iz mrtvih“.