0

SERIJA A: Haos u Firenci, dva crvena kartona i sedam golova, Juve ‘kiksnuo’, Napoli iskoristio (VIDEO)

Objavljeno: 18.04.18 u 22:55

Odigrano je kompletno 33. kolo Serije A, obeležila ga je neverovatna pobeda Lacija uz sedam golova i ‘kiks’ Juventusa.

Prava ‘ludnica’ u Firenci. Lacio je kao gost sa 4:3 pobedio Fiorentinu i ostao u trci za pozcije koje naredne godine vode u Ligu šampiona. Haos je počeo u 7. minutu kada je golman ‘viole’ Sportieljo izleteo, pogrešio i igrao rukom van kaznenog prostora i dobio crveni karton. Ipak, brojčana prednost Lacija na terenu nije dugo trajala, Muriga je sedam minuta kasnije oborio kao polsednji igrač napadača Fiorentine i morao je na tuširanje.

Iz slobodnog udarca Vereto je pogodio za 1:0. Francuz je duplirao prednost Fiorentine sa penala u 31. minutu. Seriju evrogolova nastavio je Luis Alberto iz slobodnog udarca za povratak Lacija 2:1. U nadoknadi vremena Alberto je centrirao iz kornera, a Kaseres izjednačio na 2:2.

Posle velike greške odbrane Lacija, Vereto se prošetao do gola i pogodio za novo vođstvo Fiorentine 3:2. Tu nije bio kraj ‘golčinama’, Marušić je u 69. minutu vratio loptu do Andersona, a ovaj poslao raketu u desni donji ugao za 3:3. Tri boda Laciju u 73. minutu doneo je Alberto drugim golom, na drugu asistenciju crnogorskog reprezentativca Marušića.

Juventus je sa šest bodova prednosti u odnosu na Napoli otišao put Krotonea, ali se kući vraća sa samo ‘plus četiri’. Domaćin je napravio iznenađenje i odigrao je sa ‘starom damom’ 1:1. Juventus je poveo golom Aleksa Sandra u 17. minutu, ali je Simi u 65. domaćinu doneo bod nade za opstanak.

‘Kiks’ Juventusa iskoristio je Napoli. ‘Plavi’ su na svom terenu savladali Udineze sa 4:2, iako su u dva navrata gubili. ‘Zebre iz Udina’ do vođstva su dovodili Jankto i Ingelson, ali su u preokretu učestvovali Insinje, Albiol, Milik i Toneli.

Roma nastavlja da juri mesto koje vodi u Ligu šampiona sledeće godine. ‘Vučica’ je sa 2:1 savladala Đenovu i zadržala je poziciju ‘tri’. Roma je povela golom Undera na asistenciju Kolraova u 17. minutu. Domaćin je prednost udvostručio golom Zukanovića, tačnije prelepim autogolom u 52. minutu. Nadu Đenovi da može do boda doneo je Lapadula u 61. minutu, ali se iznenađenje nije dogodilo.

Od srpskih reprezentativaca svih 90. minuta su danas igrali Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Kolarov, Nikola Milenković i Adem Ljajić. Samo su kapiten Kolarov i Ljajić upisali po asistenciju.