0

SERIJA A: Da li je ‘Skudeto’ odlučen na ‘San Siru’? Napoli prosuo dva velika boda, Juventus ovo neće propustiti

Objavljeno: 15.04.18 u 17:02

Duel između Milana i Napolija mnogo toga je odlučivao i ishod je takav da će mu se najviše obradovati navijači Juventusa.

Napolitanci su dugo figurirali za glavnog ‘izazivača’ Juventusu u prekidu njegove šestogodišnje vezane dominacije Italijom, i dalje to jesu, ali su sve dalji od ispunjenja cilja. Previše je prosutih bodova u poslednjih mesec dana i to je glavni razlog što će ‘Stara dama’, najverovatnije, sedmi put uzastopno biti vladar na ‘čizmi’.

Još dva boda otišla su u nepovrat Napoliju na ‘San Siru’ u Milanu, gde su protiv ‘roso-nera’ odigrali mršavih i ne baš ‘šampionskih’ 0:0.

Tako će Juve danas od 18 sati na svom stadionu moći da trijumfom protiv Sampdorije dođe do šest bodova više šest kola pre kraja. Za Torineze nema više Lige šampiona, pa će moći dodatnu pažnju da pruže Seriji A i to sve više znači i kraj šampionske trke. Mada…

U druga dva meča od 15 sati videli smo golove. U Bolonji je domaćin golovima Verdija u 31. i Nađija u četvrtom minutu nadoknade srušili Veronu rezultatom 2:0.

U Sasuolu je bilo još više pogodaka. Benevento je odoleo i sa 2:2 odneo kući bod, a jedan igrač bio je strelac po dva gola na različitim stranama. Za domaćina je strelac bio Politano u 41. i 64. minutu, a za gostujući tim Dijabate u 22. i 72. minutu susreta.