0

SERIJA A: Roma sama sebi ‘zakuvala’, prosula dva važna boda pred okršaj sa Barselonom

Objavljeno: 31.03.18 u 14:30

Fudbaleri Rome remizirali su 1:1 (1:0) protiv Bolonje na gostovanju u prvoj utakmici 30. kola italijanske Serije A.

Roma je mislima već u dvomeču sa Barselonom, to je svima jasno, ali sebi nije smela da dozvoli gubitak dva vrlo važna boda na gostovanju Bolonji. To bi moglo da je skupo košta, jer Inter sa dve i Lacio sa jednom utakmicom manje vrebaju da je već ovog vikenda ugroze.

‘Vučica’ je imala kontrolu od starta, ali je sve krenulo nizbrdo kada je u 18. minutu Pulgar postigao gol na asistenciju Di Frančeska za vođstvo Bolonje.

Domaći su od tog momenta još više krenuli u defanzivu, a Rimljani na njihov gol i najbolju šansu imao je Kevin Strotman deset minuta posle prvog gola na meču, ali nije bio precizan. I nisu gosti uspevali da probiju bedem.

Sve do 77. minuta kada je, a ko drugi – Edin Džeko u svom stilu, glavom, zakucao loptu u mrežu Bolonje i poravnao rezultat.

Usledili su još žustriji napadi Rome, ali je rezultat ostao 1:1, a dva boda otišla u nepovrat.