SERIJA A: Romi dovoljno poluvreme da ‘razbije’ Torino

Objavljeno: 09.03.18 u 23:44

Na Olimpiku je Vučica sa 3:0 savladala Bikove.

Strelci za Romu bili su Manolas, De Rosi i Pelegrino.

Nakon prvog poluvremena bez golova, u drugom su viđena čak tri. Prvi se desio nakon kornera, lopta je preletela sve u šesnaestercu, i došla do Florencija koji je bio na drugoj strani kaznenog prostora. Italijanski bek ju je ponovo ubacio ka golu, a na pravom mestu se našao Manolas i glavom postigao gol.

Na 2:0 je povisio Danijele De Rosi u 73. minutu meča. Sjajan potez Rađe Naingolana do kojeg je lopta došla nakon odbitka. Belgijanac je ubacio glavom loptu u kazneni prostor, a tamo se najbolje snašao iskusni vezista Rome i duplirao prednost.

U trećem minutu nadoknade je iskusni Pelegrini postavio konačnih 3:0, a asistenciju je ponovo upisao Naingolan.

ITALIJA 1 – 28. KOLO