0

SERIJA A: Lacio poveo, pa osetio bes Napolitanaca (VIDEO)

Objavljeno: 10.02.18 u 23:29

Fudbaleri Napolija sačuvali su lidersku poziciju i nakon 24. kola italijanskog šampionata, pošto su kao domaćini slavili sa 4:1 protiv rimskog Lacija.

Iako je utakmica na „San Paolu“ počela prilično loše po domaćina, finiš prvog poluvremena doneo je njihovo buđenje, a drugo poluvreme i totalnu dominaciju.

„Nebesko plavi“ su utakmicu „pod Vezuvom“ odlično otvorili, pošto su već nakon tri minuta igre poveli preko Stefana de Vrija, koji je iskoristio asistenciju Imobilea i šokirao domaću publiku.

To je malo i unelo nervozu u domaćina, koji ju je međutim razbio u samom finišu prvog poluvremena, kada je Hoze Kaljehon poravnao rezulat nakon asistencije Žoržinja.

Tako je ekima Maurisija Sarija u dosta boljem raspoloženju dočekala nastavak susreta, u kome je viđena njihova dominacija i tri pogodka u mreži Rimljana.

Sve je počelo od nesrećnog autogola Valasa dos Santosa, koji je u 54. minutu doneo prednost rivalu, a već dva minuta kasnije Mario Rui je doneo Napoliju prednost od 3:1.

Tada je već bilo jasno da će se ekipa Simoea Inzagija teško podići posle ovog nokauta, a u 73. minutu potpuno ih je dokrajčio Dris Mertens, koji je dobru asistenciju Zielinskog pretvorio u pogodak, kojim je postavljen konačan rezulat susreta.