AO: Đoković u osmini finala, Ramos-Vinjolas ‘lak zalogaj’

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena nakon što je u meču trećeg kola savladao Alberta Ramos-Vinjolasa sa 3:0 u setovima (6:2, 6:3, 6:3).
Đoković je sigurnim servisom otvorio meč, da bi već u prvom narednom gemu imao sjajnu priliku da napravi brejk, pošto je na servis Ramos-Vinjolasa došao do 40:0. Ipak, Španac je uspeo da se „izvuče“ i dođe do izjednačenja.
Mali pad iskoristio je Ramos-Vinjolas, stigao do brejk šanse, ali nije uspeo da je iskoristi. Sa druge strane, Đoković je bio pribran, poveo 3:2, a potom uz mnogo muke i nakon tri propuštene brejk šanse iskoristio četvrtu u četvrtom gemu, a sedmu ukupno, i stigao do prvog brejka, što je potvrdio u narednom servis-gemu. Teniser iz Španije kao da se predao, ponovo je Novak došao do brejka i poveo 1:0 u setovima.
Na početku drugog seta ponovo su oba igrača bila sigurna na servisu, Đoković je u trećem gemu stigao do prednosti 2:1, ali je potom zatražio medicinski tajm-aut zbog problema sa levom nogom i donjim delom leđa. To nije sprečilo Đokovića da u narednom gemu napravi brejk, potom isti i potvrdi, pa je drugi set priveo kraju rezultatom 6:3.
U trećem delu igre Đoković je u trećem gemu došao do brejka, rutinski poveo sa 3:1, bez problema osvojio naredna dva svoja servis-gema, a potom u devetom gemu stigao do meč lopte, koju je i iskoristio za plasman među šesnaest najboljih igrača na Otvorenom prvenstvu Australije.
Naredni protivnik biće Čung Hjeon, koji je bio bolji od Aleksandra Zvereva.
NEMA PREDAJE, TEŠKA VREMENA STVARAJU VELIKE ŠAMPIONE: Naporna godina je iza, Nemanja Milovanović ne namerava da stane!

Nemanja Milovanović posle najteže godine: „Nisam odustao, još sam tu!“
Srpski automobilista Nemanja Milovanović vraća se na stazu posle gotovo godinu dana pauze i najtežeg perioda u karijeri. Iako još nije u punoj formi, odlučan je da ponovo sedne za volan i to baš tamo gde je poslednji put vozio – na Slovakiaringu od 22. do 24. avgusta.
Milovanović poručuje da ga publika i dalje može očekivati na stazi, iako će uz ulogu vozača ponovo morati da bude i mehaničar svom timu.
„Za sve one koji su mislili da sam odustao, želim da im kažem samo jednu rečenicu – nisam, još sam tu“, poručuje Milovanović.
Posle teške godine i brojnih prepreka, Nemanja Milovanović sa velikim motivom kreće u novu sezonu. Povratak na stazu za njega je više od sportskog izazova – to je dokaz istrajnosti i ljubavi prema trkanju.
Iako svesno ulazi u veoma zahtevan takmičarski ritam, Milovanović naglašava da mu je najvažnije da završi trku i pokaže da je i dalje tu. Njegova poruka navijačima je jasna: nikada ga ne otpisujte.