0

PREMIJER LIGA: Kakav derbi, strašan derbi – pobeda Liverpula i sedam golova na ‘Enfildu’

Objavljeno: 14.01.18 u 19:16

Liverpul je na svom stadionu rezultatom 4:3 naneo poraz lideru u engleskom šampionatu.

Pet minuta pre utakmice su crveni imali tri gola prednosti, ali su u finišu primili dva brza pogotka.

Već od 9. minuta je Liverpul stigao do vođstva, Firmino je dodao Okslejd Čemberlenu koji je sjajno povukao loptu među nekoliko defanzivaca Sitija, namestio se na šut i van kaznenog udarca poslao loptu pored Edersona. Dugo je trajalo vođstvo domaćeg tima, sve do finiša poluvremena kada je maestralan potez napravio Liroj Sane. Fintom je izbacio par igrača Liverpula i gađao u bliži ugao gola Minjolea koji nije mogao da odbrani veoma precizan udarac.

U drugo poluvreme je Liverpul ušao bolje, ali nije mogao do gola u prvih 15 minuta. Onda jedna odlična lopta Okslejd Čemberlena za Firmina u prazan prostor, Brazilac dobija duel sa defanzivcem Mančestera, prvi stiže do lopte i rutinski je šalje u gol gostiju. Samo dva minuta kasnije pogađa i Sadio Mane. Salah je iskoristio grešku odbrane Sitija, oteo loptu i uposlio Senegalca koji je doneo treći gol Liverpulu.

A onda i Salah. Ederson istrčava da spreči kontru domaćina i šalje loptu pravo do Salaha koji sa oko 40 metara sigurnim udarcem dodatno uvećava prednost. Činilo se da je pobeda Liverpula već osigurana, ali onda u finišu dva gola gostiju koja su donela uzbuđenje. Pogodio je Silva nakon kombinovanja u kaznenom prostoru, a potom i Gundogan u prvom minutu nadoknade meča.