0

PREMIJER LIGA: Sjajna fudbalska predstava i podela bodova na ‘Emirejtsu’! (VIDEO)

Objavljeno: 03.01.18 u 23:00

Fudbaleri Arsenala i Čelsija odigrali odigrali su 2:2 u meču 22. kola engleskog šampionata.

Londonski derbi u potpunosti je opravdao sva očekivanja i ljubiteljima fudbala podario pravi praznik za oči, a na kraju više razloga za nezadovoljstvo imaju „Plavci“, koji su u sudijskoj nadoknadi ostali bez kompletnog plena.

Ipak, mora se reći da su „Tobdžije“ nikako nisu zaslužile poraz na ovoj utakmice, pa se može reći da je pogodak Beljerina neka kosmička pravda, pošto je domaćin veći deo susreta bio bolji rival.

Svoju dobru igru Arsenal je krunisao u 63. minutu, kada je preko Džeka Vilšira stigao do vođstva na ovoj utakmici, ali nije se dugo čekalo na odgovor tima Antonija Kontea, koji je već četiri minuta kasnije stigao do poravnanja preko Edena Azara.

Belgijanac je tada iskoristio najstrožu kaznu, kojoj je prethodio sam i iznudio nakon duela sa Beljerinom. Od tog momenta Čelsi je u potpunosti preuzeo kontrolu nad utakmicom, a potpuni preokret doneo im je Markos Alonso u 83. minutu.

Činilo se tada da gosti hitaju ka pobedi na ovoj utakmici, ali je tada Beljerin u drugom minutu nadoknade doneo izjednačenje Arsenalu, da bi samo minut kasnije Morata imao šansu da šokira domaću publiku, ali je njegov udarac završio na prečki.