0

PREMIJER LIGA: Siti se ‘šeta’ do titule, Milivojević strelac (VIDEO)

Objavljeno: 23.12.17 u 18:11

Božićno 19. kolo Premijer lige nije donelo ništa novo, Mančester siti je nastavio svoju seriju pobeda, ovoga puta je demolirao Bornmut.

Možda ćemo se za pet meseci ujesti za jezik, ali kako za sada stoje stvari Mančester siti je novi šampion Engleske. Četa Pepa Gvardiole gazi redom, a snagu ‘građana’ sada je osetila ekipa Bornmuta. Siti je slaio sa 4:0. Gol ‘trešnjica’ je načet već u 27. minutu kada je centirao Fernandinjo, a zaboravljeni Aguero loptu smestio iza leđa golmana. U 53. minutu bilo je 2:0, a strealc je bio Sterling. Potvrda pobede Sitija stigla je u 79.minutu kada je Aguero posle gola i asistencije, još jednom zatresao mrežu. Konačnih 4:0 postavio je rezervista Danilo u 85. minutu.

U borbi za opstanak Svonsi i Kristal Palas igrali su 1:1. Poveli su gosti golom Luke Milivojevića u 59. minutu iz penala, da bi Aju doneo izjednačenje ‘crnim labudovima’. Identičan rezultat bio je u meču Sautemptona i Hadersfilda, a Dušan Tadić je na terenu bio 72. minuta.

Njukasl je kao gost savladao Vest Hem sa 3:2, ali Aleksandra Mitrovića nije bilo ni u protokolu.