0

PREMIJER LIGA: Siti srušio Sautempton u dubokoj nadoknadi, Čelsijev minimalac protiv Svonsija, „petarda“ Arsenala (VIDEO)

Objavljeno: 29.11.17 u 22:50

Fudbaleri Mančester Sitija uspeli su da u zaustavnom vremenu dođu do nova tri boda protiv ekipe našeg Dušana Tadića i sačuvaju razliku u odnusu na gradskog rivala netaknutu.

Izgledalo je da će Sautemton uspeti dugačak niz pobeda ekipe Pepa gvardiole, pošto su do šestog minuta nadoknade imali bod u džepu. Ipak poslednju reč imao je Rahim Sterling, koji je posle asistencije Kevina De Bruinea doneo veliku radost domaćim navijačima.

Pretdogno je Belgijanac i sam zatresao mrežu „Svetaca“ u 47. minutu utakmice i tada se činilo da će „Građani“ do kraja ostvariti sigurnu pobedu.

Međutim da sve ne bude tako glatko postarao se Romeu Oriol, koji je u 75. minutu poravnao na 1:1, a taj rezultatski egal bio je na snazi sve do duboke nadoknade kada je pobedu domaćinu doneo Sterling.

Dosta lakši posao imao je Arsenal, koji je na svom „Emirejtsu“ bio bolji od ekipe Hadersfilda rezultatom 5:0.

Ekipa Arsena Vengera je sjajnim drugim poluvremenom, u kome je postigla čak četiri pogotka, došla do pobede protiv Hadersfilda, koji i tokom sezone pokazao da ume da šokira favorite.

Arsenal je na odličan način započeo ovu utakmicu, otvorivši na vreme protivnika, pogotkom Aleksandra Lakazeta već posle tri minuta igre.

To je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena da bi u nastavku usledila goleada domaćina, koju je u 68. minutu započeo Olivije Žiru, koji je početkom drurgo poluvremena na terenu zamenio Lakazeta.

Svega minut kasnije rezultat je bio 3:0, nakon što je asistenciju Ozila u gol pretvorio Aleksis Sančez, da bi se namački reprezentativac i sam upisao u strelce u 73. minutu.

Tako su „tobdžije“ u razmaku od svega pet minuta rešile pitanje pobednika na ovoj utakmici, a konačan rezultat je u 87. minutu svojim drugim pogotkom postavio Žiru.

Pobedu je na domaćem terenu večeras ostvario i Čelsi, koji je minimalnim rezultatom bio bolji od Svonsija i tako se zadržao na trećoj poziciji na tabeli ispred Arsenala.

Jedini pogodak na „Staford Bridžu“ postigao je Antonio Ridinger u 55. minutu, a treba reći da je Čelsi od finiša prvog polivremena ostao bez trenera Kontea, koji je isključen nakon jedne burne rasprave sa sudijom.