0
Evroliga

EVROLIGA: Valensija u deset minuta slomila Efes, sjajna partija Štimca

Objavljeno: 20.10.17 u 22:55

Košarkaši Valensije slavili su na domaćem terenu protiv Anadolu Efesa, rezultatom 78:71 i tako upisali prvu pobedu u evropskoj eliti.

Utakmica je, nakon izjednačenog prvog poluvremena, prelomljena u trećoj četvrtini koju je španski tim rešio u svoju korist sa 18 razlike i u poslednji kvartal poneo prednost od 66:48.

To je bila više nego dovoljna zaliha za domaćina, koji je do kraja rutinski održavao vođstvo a sve što je istanbulski tim uspeo da uradi do kraja jeste da upristoji poraz.

Valensiju je do pobede u ovom susretu predvodio sjajni Erik Grin, koji je zabeležio učinak od 24 poena ( 8/12 iz igre) i pet skokova a dvocifren je bio i Joan Sastre sa 15 poena.

Kod gostiju je sjajnu partiju pružio naš Vladimir Štima, koji je meč završio sa 22 poena (10/14 za dva), a uz to je dda i šest skokova i četiri asistencije. Našeg centra je odlično pratio Erik Mekolum sa 20 poena, dok se Edo Murić zaustavio na 11 poena četiri skoka.