0

SERIJA A: Mihini ‘bikovi’ se provukli u Kalabriji, Samdorija ubedljiva protiv Atalante (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.17 u 17:17

Ovog popodneva odigrana je većina utakica osmog kola italijanskog šampionata u kojima je viđeno dosta pogodaka. Zapažena partija našeg Adema Ljajića u remiju Torina.

Srpski reprezentativac jedan je od najzaslužnijih što se „bikovi“ iz Kalabrije nisu vratili praznih ruku. Ljajić je u drugom minutu nadoknade odlično izveo udarac iz ugla, nakon kojeg je De Silvestri pogodio za konačnih Krotone-Torino 2:2.

Prethodno je domaćin u dva navrata stizao do vođstva. Najpre je Roden u 25. minutu postavio rezultat prvog poluvremena, da bi početkom drugog, tačnije 53. minutu, poravnanje doneo Iago Falke.

Izvor:Youtube/Il Bello Del Calcio

Nije se dugo čekalo do novog vođstva Krotonea, već 11 minuta kasnije Bruno Martela doneo je novu prednost Kalabrezima, a kada se činilo da će taj pogodak biti dovoljan za tri boda na scenu su stupili Ljajić i De Silvestri pa je na kraju bod ipak otišao u Torino.

Efikasno je bilo i na „Luiđi Ferarisu“ gde je Sampdorija dočekala Atalantu i upisala novu pobedu i to posle preokreta.

Izvor:Youtube/Premium Sintesi 2

Prvi deo utakmice pripao je gostimaiz Bergama koji su preko Brajana Kristantea u 21. minutu došli do vođstva od 1:0, međutim početkom drugog dela stanje na semaforu se brzo okrenulo.

Đenovljani su na startu drugog poluvremena, u samo tri minuta uspeli da dođu do potpunog preokreta, pogocima Duvana Zapate u 56. i Đanluke Kaprarija u 59. minutu. Konačnih Sampdorija-Atalanta 3:1 postavio je Karol Lineti u 68. minutu utakmice.

Fjorentina – Udineze 2:1 (1:0)