0

SERIJA A: Roma srušila kineske milione, Milan u ‘slobodnom padu’ (VIDEO)

Objavljeno: 01.10.17 u 20:35

U derbiju 7. kola Serije A Roma je kao gost savladala Milan sa 2:0 i objasnila ‘rosonerima’ da je borba za titulu završena.

Ušao je Milan sa velikim ambicijama u novo prvenstvo sa željom da Juventusu pomrsi račune, ali to neće biti tako. Već posle sedam kola jasno je da ‘rosoneri’ ne mogu da se bore za prvo mesto. Lekciju im je očitala Roma i to na sred ‘San Sira’.

Pelegrini je prvi imao šansu za Romu,ali je njegov šut u 42. minutu zaustavio Donaruma. U 61. minutu nova šansa za ‘vučicu’, Florenci je šutirao, a golman Milan je opet bio na visini zadatka. Samo 60 sekundi kasnije prva šansa za Milan, pokušao je Bonući, ali je i golman Rome napravio paradu nedelje.

Milan se tada razigrao, stvorio još nekoliko prilika, a najveću imao je Kalinić. Kako to u fudbalu biva, usledila je kazna. U 72. minutu Pelegrini je uposlio Džeka, a Bosanac je bio neumoljiv. Pet minuta kasnije Florenci je postavio konačnih 2:0.