0

LIGA ŠAMPIONA: Remi Liverpula i Sevilje, Totenhem ‘nokautirao’ Dortmund, bod za Maribor (VIDEO)

Objavljeno: 13.09.17 u 23:02

Odigrani su svi mečevi prvog kola grupne fate Lige šampiona u grupama od ‘E’ do ‘H’, a Maribor iz Slovenije je osvojio svoje prve bodove.

Upravo krećemo od ‘E’ grupe gde je Maribor dočekao Spartak iz Moskve. Na kraju hrabrih za Slovence 1:1. Rusi su poveli preko Semeda sa 1:0, a potom je šampion Slovenije krenuo na sve ili ništa.  U 85. minutu je Bohar izjednačio na 1:1 za veliki bod koji ostaje u Mariboru.

All Goals & highlights HD – Maribor 1… by livefootball10

Liverpul je na svom Enfildu dočekao Sevilju u derbiju kola i na kraju 2:2. Španci su poveli u 5. minutu golom Jedera, a onda su Firmino i Salah u 21, odnosno 37. doneli preokret 2:1. Mogao je Firmino u 42. minutu da duplira prednost ‘crvenih’, ali je sa penala pogodio stativu. U 72. minutu Korea je doneo bod Sevilji, mada je Muriel u poslednjim trenucima mogao da donese sva tri boda za tim iz Andaluzije.

All Goals HD – Liverpool 2-2 Sevilla 13.09.2017 by fififilive

U grupi ‘F’ razbijanje Fejenorda. Siti je u Roterdamu slavio sa 4:0. Golove za četu Pepa Gvardiole postigli su Stons dva, Aguero i Gabrel Žezus. Šahtjor je u Harkovu sa 2:1 bio bolji od Napolija.

U ‘G’ grupi Bešiktaš je sa 3:1 savldao Porto na Dragao stadionu. Crno-beli su poveli golom Taliske u 13. minutu, ali je Tošić autogolom vratio porto u igru. Ipak, u 28. minutu Tosun je ponovo doveo turskog šampiona do vođstva. Konačnih 3:1 postavio je Babel u 86. minutu.

Debitant u Ligi šampiona Lajpcig je na svom terenu ugostio Monako i na kraju 1:1. Sve se odigralo u 60 sekundi, Forsberg je ‘bikove’ doveo u vođstvo u 33. minutu, a u 34. je Tilemans pogodio za 1:1.

U grupi ‘smrti’ Real Madrid je dočekao APOEL i slavio sa 3:0. Ronaldo, koji je suspendovan u Primeri, postigao je dva gola za ‘kraljeve’, jedan iz penala.

All Goals & Highlights Real Madrid vs Apoel 3-0… by EPIC_FOOTBALL

Derbi ‘H’ grupe odigran je u Londonu gde je na Vembliju Totenhem dočekao Borusiju iz Dortmunda. Na kraju 3:1 za ‘pevce’. Domaćin je poveo u 4. minutu golom Son Heung Mina u bliži ugao iz skoro gola auta. ‘Milioneri’ su izjednačili golom Jarmolenka u 11. minutu, ali je četiri minuta kasnije ponovo bliži ugao golmana Burkija pogodio Kejn. Sjajni napadač je u 60. minutu stavio tačku na pitanje pobednika.

All Goals HD – Tottenham 3-1 Borussia Dortmund… by fififilive