0

SERIJA A: Ni dva gola viška nisu garant protiv Juventusa, ‘Stara dama’ jača od tehnologije (VIDEO)

Objavljeno: 26.08.17 u 20:00

U prvoj utakmici drugog kola Serije A Juventus je slavio na gostovanju Đenovi posle velikog preokreta rezultatom 3:2 (2:2).

Tek što je počela utakmica, u 15. sekundi Đenova je vodila, a ‘krivac’ za to bio je Miralem Pjanić koji je postigao autogol posle centaršuta sa desne strane.

Sami Khedira (Own goal) HD – Genoa 1-0 Juventus… by footballtvvideos

Novi hladan tuš za Jue usledio je u šestom minutu kada je dosuđen jedanaesterac za domaćina uz pomoć video tehnologije (VAR), a strelac za 2:0 bio je Andrej Galabinov.

Andrey Galabinov Goal HD – Genoa 2 – 0 Juventus… by xBotOne

A onda je krenuo veliki povratak moćnog Juventusa. Posle uvodnih šokova ‘vatru’ je na kratko ugasio Paolo Dibala, desnom nogom, posle odlične akcije i asistencije Pjanića.

Paulo Dybala GOAL HD – Genoa 2-1 Juventus 26… by riqezi

Isti igrač je sa ‘bele tačke’ doneo izjednačenje u drugom minutu nadoknade prvog dela igre, nakon što je rukom odbranjen šut Marija Mandžukića sa samo dva metra od gola.

Paulo Dybala Goal HD – Genoa 2 – 2 Juventus… by juniorrosenfeld

To je veliku psihološku prednost dalo ‘Staroj dami’, koja je u 62. minutu stigla do potpunog preokreta. Duga akcija je išla po sredini terena, Mandžukić je prebacio loptu do Kvadrada koji se oslobodio čuvara i levom nogom poslao visoku loptu u nebranjeni deo mreže.

Juan Cuadrado Goal Genoa vs Juventus 2-3 26.08… by goalz1

Tačku na trijumf Juventusa stavio je Dibala, kompletiravši het-trik u 92. minutu na asistenciju večeras malo primetnog Gonzala Iguaina.

U drugom meču od 18 časova Bolonja je imala pobedu do 98. minuta na gostovanju Beneventu, kada su domaći izjednačili u preko Lućionija, ali je sudija ipak poništio gol zbog ofsajda i bodovi će ipak u Bolonju.