0
ATP

VIMBLDON: Nole ekspresno do trećeg kola

Objavljeno: 06.07.17 u 16:07

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pobedom nad Čehom Adamom Pavlasekom od 3-0 u setovima, 6:2, 6:2, 6:1.

Novak Đoković je od početka meča dominirao protiv 136. tenisera sveta. Prvi i drugi set Đokovićevog meča bili su gotovo identični. Novak je u oba seta pravio brejk na startu, a zatim u sedmom gemu duplirao prednost, što mu je omogućilo da posle sat i pet minuta igre osvoji dva seta istim rezultatom – 6:2.

Treći set počeo je Novakovim brejkom, koji mu je omogućio da lagano uđe u poslednji deo igre. Đoković je u četvrtom gemu dobio opomrnu od sudije, a u petom je imao raspravu sa nekim iz publike. To ga nije sprečilo da napravi dupli brejk i overi plasman u treće kolo Vimbldona.

Đoković u narednom kolu igra protiv boljeg iz duela Ernestsa Gulbisa i Huan Martina Del Potra.