0
ATP

ROLAN GAROS: Đoković od očaja do sjaja i osmine finala

Objavljeno: 02.06.17 u 18:46

Novak Đoković će igrati u osmini finala Rolan Garosa, nakon što je bio bolji od Dijega Švarcmana iz Argentine sa 3:2 u setovima.

Bilo je potrebno Đokoviću da Švarcman povede sa 2:1 u setovima (7:5 za Argentinca u prvom, 6:3 za Novaka u drugom, dok je istim rezultatom Švarcman stigao do drugog dobijenog seta) kako bi se trgao i počeo da igra tenis na kakav nas je navikao.

U četvrtom setu Đoković je napravio veliku seriju, dobio je četiri gema za redom, a propustio je priliku da bez izgubljenog gema izjednači, pošto je dopustio protivniku brejk, pa je na kraju seta bilo 6:1.

Odlučujući, peti set je počeo brejkom Đokovića, potom je naš teniser stigao do 2:0, uspeo je Švarcman da smanji na 2:1, ali to je bilo to. Novak se razgoropadio, „samleo“ je protivnika i zakazao meč protiv pobednika duela Puil – Ramos Vinolas.