0

SERIJA A: Napoli razmontirao Fiorentinu i nastavio da diše za vrat Romi (VIDEO)

Objavljeno: 20.05.17 u 22:36

Napolitanci su na ‘San Paolu’ savladali Fiorentinu sa 4:1 (2:0) u drugom meču 37. kola italijanske Serije A.

Nakon što je Roma slavila na ‘Bentegodiju’ i gostovanju ekipi Kjeva posle preokreta, Napoli je odgovorio na ubedljiv način i stavio ‘vučici’ do znanja da će se za drugo mesto boriti do samog kraja. A možda i titulu, jer je sada samo na dva boda od Juventusa, koji sutra protiv Krotonea ima priliku da otkloni svaku sumnju.

Napoli su do pobede predvodile ‘proverene snage’. U prvom poluvremenu već je bilo 2:0, a golove su postigli Kulibali u osmom i Insinje u 36. minutu. Dris Mertens je povisio na 3:0 u 57. minutu:

Nadu gostina doneo je Josip Iličić u 60. minutu kada je prepolovio zaostatak svog tima.

Ipak, do kraja je Napolijev trijumf potvrdio Dris Mertens, Belgijanac, koji je ponovo postigao dva gola na meču i tako potvrdio fenomenalnu formu u kojoj se nalazi. Strelac je bio i u 64. minutu, kada je i postavio konačan rezultat od 4:1.