0

SERIJA A: Roma predala šampionsku trku, Lacijeva demonstracija sile u Derbiju dela kapitale! (VIDEO)

Objavljeno: 30.04.17 u 14:36

U velikom derbiju 34. kola italijanske Serije A Lacio je savladao Romu na ‘Olimpiku’ kao formalni gost rezultatom 3:1 (1:1).

Sergej Milinković-Savić je već pokazao da ima recept za Romu sa dva gola u dva meča polufinala Kupa Italije, a i danas je povukao Lacio ka pobedi nad velikim rivalom. Njegovo dodavanje Keita je pretvorio u gol u 11. minutu i to je usmerilo meč na ‘vodenicu’ ‘nebesko plavih’.

Istina, poravnanje je stiglo u najgorem mogućem trenutku po jedan tim, u smiraj poluvremena, i to velikom nepravdi kojoj je kumovao sudija Danijele Orsato.

Kevin Strotman je pošteno izsimulirao udarac kog nije bilo, a poklonjen penal u gol je pretvorio Danijele De Rosi.

Međutim, već posle pet minuta igre u nastavku pravdu je zadovoljio Dušan Basta. Srpski internacionalac je efektnim pogotkom sa ivice kaznenog prostora, i to levom nogom, kupio mesta u srcima navijača Lacija.

Tačku na pobedu stavio je Keita svojim drugim golom na meču za konačnih 3:1.

(Izvor: youtube / Premium Sintesi)