0

SERIJA A: Fiorentina razbila Inter i verovatno ga ostavila bez Evrope u meču za pamćenje! (VIDEO)

Objavljeno: 22.04.17 u 23:15

Fudbaleri Fiorentine savladali su Inter rezultatom 5:4 u meču 33. kola Serije A, i tako „neroazure“ verovatno eliminisali iz dalje borbe za plasman u evropska takmičenja.

Fudbalerima Intera neophodna je bila dobra završnica sezone kako bi ostali u trci za plasman u neki od evrokupova naredne godine, i činilo se da će, nakon pobeda protiv Kaljarija (5:1) i Atalante (7:1) „neroazuri“ uspeti da se izbore za to.

Pet kola kasnije, meč 33. kola doneo je i treći poraz na poslednjih pet mečeva, uz samo dva boda od mogućih 15. remijima sa Torinom i Milanom.

Susret o kom će sigurno biti još mnogo priče Fiorentina je bolje otvorila i povela sa 1:0 preko Vesina u 23. minutu.

Ubrzo, rezultat je preokrenut. Prvo je Perišić odigrao lepu akciju sa Kandrevom i poravnao, da bi Ikardi u 34. minutu preokrenuo na 2:1.

Drugo poluvreme počelo je Hadnanovićevim odbranjenim penalom Bernardeskiju, ali je u 63. minutu Astori izjednačio, a Vesino je sa ivice kaznenog prostora pogodio sam ugao za 3:2 i novi preokret.

Šest minuta kasnije, 4:2 golom Babakara, da bi u 79. „zaokružio“ pravi „blickrig“ Fiorentine i četvrtim golom svog tima za 16 minuta povećao na 5:2.

Do kraja meča Ikardi je dva puta zatresao mrežu „viole“, ali je vremena za preokret bilo premalo.

Inter je ovim porazom ostao na pet bodova manjka u odnosu na Lacio i meč manje, a kako je ostalo još samo pet kola do kraja, teško je poverovati da će Lacijali propustiti šansu da se domognu Evrope.

Fiorentina je trijumfom stigla na bod iza Intera i nalazi se na osmoj poziciji.

Fiorentina vs Inter 5-4 • All Goals… by Highlights-Serie-A

SERIJA A, 33. KOLO

Atalanta – Bolonja 3:2 (2:1)

(Konti 3, Frojler 14, Kaldara 75 – Destro 16, Di Frančesko 61)

Fjorentina – Inter 5:4 (1:2)

(Vesino 23, 64, Astori 63, Babakar 70, 79 – Perišić 29, Ikardi 34, 88 penal, 90+2)