1

LŠ: Mreže su jedva izdržale količinu golova u Dortmundu, rekord je pao! Bonući utišao Andaluziju (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.16 u 22:45

Meč na Signal Iduna Parku će se još dugo prepričavati među zaljubljenicima u Ligu šampiona, jer je na tom meču postignuto čak 12 golova.

Nekoliko rekorda palo je večeras u Dortmundu, Legija je sve iznenadila postigavši četiri gola Borusiji, koja je pak, odgovorila duplom merom. Na kraju 8:4 i novi rekord Lige šampiona koji je oboren posle 13 godina i čuvenu utakmicu između Monaka i Deportiva iz La Korunje koja je završena rezultatom 8:3.

Sve je počelo fantastičnim golom Aleksandra Prijovića koji je razgalio sve potezom koji podseća na onaj čuveni Ronaldinjov sa Stamford Bridža protiv Čelsija, takođe iz Lige šampiona.

(Izvor: youtube / ALXrecords2)

Odgovor Dortmunda bio je više nego surov. Pet golova za 20 minuta i još jedan Prijovića već do 32. na semafor su doneli rezultat 5:2, što je već tada bio rekord.

Za ‘milionere’ su golove postizali Kagava dva puta, Sahin, Dembele i Rojs, koji je na početku drugog dela dao još jedan gol za 6:2.

Tada je Miroslav Radović upisao dve asistencije, od kojih je prva bila briljantna, a tačku na meč stavili su Paslak i Rojs het-trikom u prvoj utakmici posle šest meseci!

(Izvor: youtube / Sportshub)

U Andaluziji smo videli izuzetno zanimljiv meč između Sevilje i Juventusa i preokret ‘Stare dame’ za 1:3 na kraju, mada nije delovalo da će biti tako u 9. minutu kada je Niko Pareho doveo domaće u vođstvo.

Zatim je Vaskez u 36. minutu dobio dva žuta kartona u razmaku od pet minuta i promenio tok susreta. U 45. minutu Mark Klatenburg je možda i prelako dodelio Juventusu penal, a Klaudio Markizio to iskoristio za iznednačenje u smiraj poluvremena.

Juventus je strpljivo čekao svoje šanse u nastavku i dočekao je u 84. minutu kada je Bonući postigao izuzetan gol sa 20-ak metara za potpuni preokret. Njega je samo potvrdio Mario Mandžukić u nadoknadi za pobedu Juventusa i gotovo obezbeđeno prvo mesto u grupi H.

U ostalim mečevima, Real je u Lisabonu savladao Sporting sa 2:1, Monako istim rezultatom bio bolji od Totenhema, a kao i Lester od Klub Briža.

Lion je slavio u Zagrebu ‘minimalcem’, dok su Kopenhagen i Porto remizirali bez golova u meču koji je sudio Milorad Mažić.