5

SLS: Partizan lako sa Pazarcima, ponovo drugi na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 06.11.16 u 18:50

U poslednjem meču 15. kola Superlige Srbije Partizan je sa 4:0 (2:0) deklasirao Novi Pazar.

Lakše nego što se očekivalo četa Marka Nikolića savladala je Novi Pazar 4:0. Kreatori nove pobede „parnog valjka“ bili su Janković, Stevanović, Đurđević i Đuričković. Posebno je lep bio poslednji gol srpskog vicešampiona.

Crno-beli su prvi put zapretili u 9. minutu kada je Đurđević izašao sam na golmana Novog Pazara, ali je mladi reprezentativac slabo šutirao. Do sledeće prilike čekalo se do 24. minuta kada se Stevanović našao u istoj situaciji kao Đurđević, ali je šutirao pored gola. Partizan je dva minuta kasnije poveo sa 1:0. Stevanović je probio po levom boku, ubacio loptu u peterac, a Janković uz dosta sreće došao do gola. Do kraja prvog dela igre „parni valjak“ je postigao još jedan pogodak. U 38. minutu je Miletić centrirao sa levog boka, a Stevanović sada pogodio mrežu, iako je golman Novog Pazara bio na lopti.

(Izvor: Partizan je ponos Srbije)

Partizan je u drugom poluvrmenu do gola mogao već da dođe u 48. minutu. Janković je loptu probacio kroz noge rivala, Marjanović je ubacio na peterac, ali je Zogović bio na mestu. Partizan je do trećeg gola stigao u 55. minutu kada je Marjanović centrirao sa desnog boka, na nju su na petercu naleteli Božinov i Đurđević i ona je završila u mreži. Oba igrača su se radovala, a ko je postigao gol, ostala je zagonetka. Pripisan je Bugarinu, mada je režija na Areni Sport porcenila da je udario Srbin. Zanimljivo je da se Božinov kleo da je on strelac gola…

Posle gola usledio je mirniji period utakmice. Tek je Novi Pazar pokušao u 80. minutu, ali je Kljajić bio na mestu. Nedugo zatim Partizan je poveo sa 4:0. Petar Đuričković je poslao pravu bombu u gol Novog Pazara. Do kraja utakmice pokušao je još samo Alivodić sa druge strane, ali nije bio precizan.

Partizan je sada ponovo drugi na tabeli sa šest bodova zaostatka u odnosu na lidera Crvenu zvezdu.

PARTIZAN – NOVI PAZAR 4:0 (2:0)