Partizan je sinoć zabeležio pobedu na otvaranju FIBA Lige šampiona nad ekipom Ludvigsburga, a jedan od najboljih u timu crno-belih bio je Vilijam Hačer,
Sjajni Amerikanac pohvalio je protivnika:
– Ludvigsburg je igrao presing po celom terenu, dok smo mi pokušali da sačuvamo fokus i da imamo loptu. Trudili smo se da igramo agresivno. U nekoliko navrata smo imali situacije kada smo po dva, tri minuta grešili, gubili lopte, ali to je bila posledica njihovog načina igre, rekao je Hačer, a prenosi B92.
Partizan je do pobede stigao košem Birčevića pred sam kraj utakmice, što je Hačer opisao kao „dobar osećaj“:
– Dobar je osećaj. Uspeli smo da pobedimo u gostima protiv dobre ekipe, u utakmici u kojoj je postignut mali broj poena, manji nego što smo navikli da postižemo. Ponosan sam na način na koji smo zadržali kontrolu kada se protivnik vraćao u meč, kada su pravili serije i na način na koji smo izborili ovu pobedu, zaključio je Hačer.
U narednom kolu Partizan igra protiv Bešiktaša, 26. oktobra u Istanbulu.