0

PREMIJER LIGA: Siti promašio dva penala, pa se izvukao protiv Evertona (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.16 u 18:07

Mančester siti nije uspeo na svom terenu da savlada Everton 1:1 (0:0), dok je Arsenal na svom terenu sa 3:2 (2:1) bio bolji od Svonsija.

Muke po „građane“. Ipak, četa Pepa Gvardiole ih je izazvala sama. Mančester siti je sa Evertonom igrao 1:1 uz dva promašena penala. Prvi u 43. minutu kada je šutirao De Brujne, a odbranio Stekelenburg. Everton je to kaznio u 64. minutu kada je Bolis uposlio Lukaku, Kliši nije uspeo da ga stigne i 0:1. Samo šet minuta kasnije Siti je mogao do izjednačenja iz drugog penala, ali je ovoga puta šut Aguera zaustvio holandski golman. Siti je do boda stigao u 72. minutu kada je Silva uposlio Nolita, a ovaj doneo kakvu takvu nadu svom timu 1:1. Ipak, do kraja utakmice nije bilo promene rezultata. Kolraov je bio na klupi.

Arsenal je sa 3:2 savladao Svonsi i sada deli prvo mesto na tabeli sa Mančester sitijem. Golove za „tobdžije“ postigli su Volkot dva i Ozil jedan, dok su precizni za „labudove“ bili Sigurdson i Baston. Stouk je najzad prekinuo seriju poraza i sa 2:0 je savladao Sanderlend. Oba gola postigao je Velšanin Alen.