1
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Zvezda trojkama pregazila Cedevitu (VIDEO)

Objavljeno: 03.10.16 u 23:00

Crvena zvezda je lakše nego što je bilo očekivano došla do trijumfa nad ekipom Cedevite – 88:64.

Cedevita je susret otvorila vođstvom od 2:0, nakon čega je usledio pokušaj zakucavanja Hopsona, što je sprečio Luka Mitrović fenomenalnom blokadom, koja kao da je poslužila kao putokaz za nastavak susreta. Crveno-beli su relativno brzo došli do 11:2, i praktično da Cedevita nije uspela ozbiljnije da pripreti.

Prva četvrtina završena je rezultatom 15:7, a Cedevita je u četvrtom minutu druge četvrtine prišla na -3, što je Rebić odbio košem kojim je Zvezda otišla na +5, i to je praktično bilo sve od gostiju. Prednost Zvezde je išla i do 12 poena, ali je nešto slabiji poslednji minut prvog poluvremena dopustio Cedeviti da priđe na šest poena minusa.

A onda se u trećem periodu razigrao Dženkins… Zvezdin Amerikanac je u petom minutu treće četvrtine došao do svog 15. poena, a Zvezda nakon slobodnog bacanja Čarlsa Dženkinsa do prednosti 60:39.

Najveću prednost od 28 poena (81:53) Zvezda je imala tri minuta pre kraja, košem Marka Gudurića.

Susret je završen rezultatom 88:64, a posebno impresivna je Zvezdina statistika za tri poena – osam igrača je pogodilo trojku za ukupno 14 pogođenih od 30 pokušaja.

Stefan Jović će dugo pamtiti ovaj susret, jer je imao čak 16 asistencija – koliko ceo tim Cedevite!