1

SLS: Mrkić i Arsić evrogolom doneli novu pobedu niškom Radničkom (VIDEO)

Objavljeno: 05.08.16 u 21:54

Fudbaleri Radničkog savladali su Rad u Nišu sa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici 3. kola Superlige Srbije.

U Nišu su se sastali najmlađi i najstariji tim Superlige, a publika na ‘Čairu’ mogla je da vidi lep fudbal i na kraju ubedljivu pobedu domaćeg Radničkog.

Nju je nagovestio Marko Mrkić u 16. minutu kada je fintirao čuvara, namestio se i efektno pogodio suprotan ugao gola Rada.

(Izvor: youtube / Sport Nation)

‘Meraklije’ su duplirale vođstvo samo šest minuta kasnije kada je viđen najlepši momenat na meču. ‘Zvezda’ je bio Lazar Arsić postigavši pravi evrogol.

U nastavku meča Nišlije su sigurno čuvale svoj gol, dok je Rad ipak malo više pritisao domaćina, ali bezuspešno. U igru je u nastavku ušao i bivši vezista Partizana Nikola Drinčić, ali ni on nije pomogao ‘građevinarima’.

Naprotiv, Rad je primio još jedan gol, u 83. minutu strelac za Radnički bio je ponovo Marko Mrkić za konačan rezultat na ovom meču.

U poslednjem minutu meča Marko Stanojević je pogodio stativu za Rad, ali je to bilo sve od gostiju na ovom susretu.

Radnički sada predvodi superligaški karavan, makar na jedan dan.