Evropske lige Fudbal The Best Of TimeOut
13:12 06.07.2016.

ŠOK: Lionel Mesi osuđen na zatvorsku kaznu!

FOTO: fcbarcelona.com

Najbolji fudbaler današnjice Lionel Mesi mogao bi fudbalski teren da zameni zatvorskom ćelijom.

Sud u Barseloni je doneo odluku. Lionel Mesi je kriv za utaju poreza i osuđen je na 21 mesec zatvora, zajednos a ocem Horheom Horasiom. Španija je pokrenula postupak protiv Mesija zbog utaje poreza u vrednosti većoj od četiri miliona evra.

Ipak, teško je za očekivati da će vedeta Barselone fudbalski teren zameniti zatvorskom ćelijom, već će se sigurno dogovoriti sa državom Španijom da otplaćuje otštetu.

IZNENAĐENJE: Mesi se vraća u nacionalni tim Argentine?

Porodica Mesi tereti se da iskoristila poreske povoljnosti u Belizeu i Urugvaju da sakrije 10,1 miliona evra prihoda od prava na korišćenje imena i lika najboljeg fudbalera sveta, u periodu 2007-2009.

ARGENTINA PLAČE ZA MESIJEM: Poruka ‘molimo te, vrati se’ uz statuu u Buenos Ajresu (FOTO)

Mesi nije jedini fudbaler Barselone sa takvim problemima. Sud u Rio de Žaneiru pre tri meseca je naložio Nejmaru da plati čak 52 miliona evra, dok je Havijer Maskerano kažnjen sa znatno podnošljivijih 800.000 evra.

0
0

Komentar(1)

  1. lool каже:

    hapsi milicijoooo

    0
    0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...