0
ATP

ATP RIM: Poraz Đokovića u finalu

Objavljeno: 15.05.16 u 18:57

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da odbrani titulu u Rimu, pošto je poražen u finalu od Endija Mareja 6:3 i 6:3.

Nole nije uspeo da upiše „het-trik“ u Večnom gradu. Srpski as je poražen od dobrog prijatelja Endija Mareja, kome je ovo bila prva titula u Italiji. Novak Đoković je tokom celog turnira igrao dosta promenljivo, a najslabije baš u finalu. Britanac je u četvrtom gemu prvog seta napravio prvi brejk, a potom završio set sa 6:3.

DOMINACIJA: Serena ponovo najbolja u Rimu (VIDEO)

Identičan rezultat bio je i u drugom setu, samo je sada Marej napravio dva brejka. Prvo je servis Đokoviću oduzeo u petom gemu, a potom i u odlučujućem devetoma za ubedljivih 2:0 u setovima.

ĐOKOVIĆ PRED FINALE: Bolelo je ali navikao sam

Na kraju, još jedno veliko bravo za Novaka Đokovića i puno sreće na sledećem turniru, najvažnijem u godini – Rolan Garosu, jedinom Gren slemu koji do sada nije osvajao.