0

SERIJA A: Roma zbacila Fiorentinu sa trećeg mesta

Objavljeno: 04.03.16 u 22:58

U premijernom meču 28. kola Serije A, Roma je na Olimpiku savladala Romu 4:1 (3:1).

Bila je ovo jedna od najboljih partija „vučice“ ove sezone. Četa Lućijana Spaletija razbila je Fiorentinu i pokazala da je veliki favorit u borbi za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Da bi Roma mogla do sedme vezane pobede najavio je El Šaravi u 22. minutu kada je bio precizan posle asistencije Salaha. Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0. Sada je strelac bio Salah uz pomoć jednog od odbrambenih igrača Fiorentine. U 38. minutu je bilo jasno da će Roma upisati nova tri boda. El Šaravi je sada asistirao, a Peroti pogodio za velikih 3:0. Do kraja prvog dela gosti su uspeli da smanje minus golom Iličića iz penala u 48. minutu.

Konačan rezultat postavljen je u 58. minutu kada je Salah postigao svoj drugi gol. Do kraja utakmice Roma je mogla do petog gola, ali je šut legende „vučice“ Totija završio na stativi.