0
AdmiralBet ABA Liga

ABA JTD: Budućnost overila prvo mesto na Jadranu

Objavljeno: 09.02.16 u 00:15

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su ekipu MZT-a na gostovanju u Skoplju 68:72, čime su i matematički obezbedili prvo mesto pred plej-of.

Prva četvrtina nagovestila je da Podgoričani neće imati lak zadatak. MZT je napravio deset poena prednosti – 25:15. Ipak, drugi period doneo je mnogo bolju igru Budućnosti, te su, nakon što su četvrtinu dobili 8:22, na poluvreme otišli sa četiri poena prednosti – 33:37.

U trećoj četvrtini, MZT je rezultatsku klackalicu doveo do usijanja, te se u poslednjih 10 minuta ušlo sa prednošću Budućnosti od jednog poena.

Poslednjih deset minuta igralo se poen za poen, MZT je vodio 68:67 i imao napad, ali Drenovac nije pogodio. U narednom napadu, prvo Kuk postiže trojku za 68:60, da bi nakon njega Šehović postavio konačan rezultat – 68:72.