0

SERIJA A: Napoli ‘pokorio’ Rim, Juve nastavio da ‘gazi’, Mihina serija se nastavila (VIDEO)

Objavljeno: 03.02.16 u 23:09

U derbiju 23. kola Serije A, Napoli je kao gost savladao Lacio 2:0 (2:0).

Tim iz grada pod Vezuvom lako je izašao na kraj sa Rimljanima. Napoli je utakmicu rešio za svega tri minuta. Kaljehon je u 24. minutu uposlio Iguaina, a ovaj je matirao Marketija. Samo tri minuta kasnije Insinje je dodao loptu do Kaljehona, a Španac je postavio konačnih 2:0. Od Srba u timu Lacija igrali su Dušan Basta kao starter i Filip Đorđević je ušao sa klupe. Napoli je ovom pobedom zadržao prvo mesto na tabeli.

(Izvor: RuTube)

U stopu ga prati Juventus. „Stara dama“ je na svom stadionu bila bolja od Đenove sa minimalnih 1:0. Meč je rešen u 30. minutu kada je Kuadrado probio, centrirao, a Maio loptu skrenuo u sopstvenu mrežu. Fiorentina ostaje treća zahvaljujući golu Zaratea u 93. minutu, čime je pobeđen Karpi 2:1. Minimalnu pobedu je zabeležio i Inter, 1:0 protiv Kjeva. Strelac pobedonosnog gola bio je Ikardi u 48. minutu, a Ljajić je na terenu proveo svega šest minuta.

Niz pobeda nastavlja Milan. Četa Siniše Mihajlovića je u gostima lako izašla na kraj sa Palermom 2:0. Sicilijance je načeo Baka posle asistencije Abatea, a konačan ishod postavio je Niang iz penala.