0

SERIJA A: Sigurne pobede Rome, Napolija i Fiorentine (VIDEO)

Objavljeno: 20.12.15 u 17:05

U popodnevnim mečevima 17. kola Serije A pobede su zabeležili Roma, Napoli i Fiorentina

Roma je konačno prekinula niz od četiri utakmice bez pobede i na svom “Olimpiku“ savladala ekipu Đenove rezultatom 2:0. Strelci za Rimljane bili su Florenci u 32. i Umar u 89. minutu. Domaći su poslednjih 15 minuta igrali sa igračem manje, ali na njihovu sreću gosti nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

Napoli je zabeležio važnu pobedu u nastavku borbe za titulu, a danas je u gostima pobedio Atalantu sa 3:1. Heroj je bio dvostruki strelac Iguain u 62. i 85. minutu, dok je jedan gol postigao Hamšik, koji je u finišu promašio i jedanaesterac. Obe ekipe su meč završile sa desetoricom pošto su crvene kartone dobili Paleta i Žoržinjo.

Fiorentina je na domaćem terenu savladala Kijevo sa 2:0, a strelci su bili Kalinić u 20. i Iličić u 32. minutu.

U četvrtom današnjem susretu, Verona i Sasuolo odigrali su nerešeno 1:1.