0

PRIMERA: Atletiko bolji od Atletika, Grizman uveselio Simeonea (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.15 u 20:18

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Atletik Bilbao u 15. kolu španske Primere rezultatom 2:1 (1:1).

U jednom od derbija 15. kola Primere i svojevrsnom duelu imenjaka madridski tim je bio bolji od baskijskog, iako početak meča nije nagoveštavao takav ishod.

Naime, Atletik Bilbao je poveo u 27. golom Laporta i činilo se da se na ‘Vinsente Kalderonu’ sprema iznenađenje.

Međutim, ispostavilo se da ćemo biti svedoci još jednog preokreta. Prvo je Nigez izjednačio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

A onda je u 67. minutu pobedu Atletiko Madridu doneo, a ko drugi, najbolji igrač ekipe Dijega Simeona u ovoj sezoni – Antoan Grizman.

Ovom pobedom Atletiko Madrid je stigao Barselonu na vrhu Primere, iako nije bilo puno onih koji su računali na njih za sam vrh tabele.

Tokom dana Malaga je, takođe posle preokreta slavila na gostovanju Rajo Valjekanu, dok je Valensija pet minuta pre kraja izvukla bod na gostovanju Eibaru.