0

SERIJA A: Ljajić pogodio za Inter, ali Iguain je odveo Napoli na prvo mesto (VIDEO)

Objavljeno: 30.11.15 u 23:20

U velikom derbiju 14. kola Serije A, Napoli je kao domaćin savladao Inter 2:1 (1:0) i preuzeo lidersku poziciju.

Da će tim sa San Paula uzeti tri vredna boda bilo je jasno u 2. minutu kada je Iguain iskoristio asistenciju Kaljehona i pogodio za 1:0. Napoli je nastavio sa dobrom igrom, te je u 16. minutu zapretio Hamšik, ali je Handanović bio na mestu. Inter je u prvom poluvremenu najbliži golu bio u 33. minutu kada je Ambrosio uposlio Ikardija, a ovaj bio neprecizan. U 44. minutu neroazuri su ostali bez jednog igrača, pošto je drugi žuti karton zaradio Nagatomo.

To je olakšalo posao domaćinu. U 62. minutu Iguain je po drugi put na utakmici savladao Handanovića. Napoli – Inter 2:0. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:1. Posle odbitka lopta je došla do Ljajića, a bivši fudbaler Partizana je potom rutinski savladao čuvara mreže Napolitanaca. Do kraja meča Inter je imao još dve šanse, ali su Brozović i Ljajić bili neprecizni. Napoli je slavio sa 2:1 i postao lider Serije A.

(Izvor: RuTube)

U meču odigranom dva sata ranije Sasuolo i Fiorentina su igrali 1:1. Viola je povela u 5. minutu preko Valera, dok je remi timu sa Sicilije doneo Flokari u 42. minutu. Tomović nije igrao za Fiorentinu.